Strona Główna
 Album   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Smycz zwykła czy automatyczna?
Autor Wiadomość
Britte 
Administrator
Can you feel it? Oo

Zainteresowania: Sztuka || Języki Obce 8D
Twoi pupile: Pies - Kapsell, mieszaniec aporterka, rybki.
Wysłany: 2010-08-31, 15:49   Smycz zwykła czy automatyczna?

Smycz automatyczna
Zalety:
- Możemy puszczać psa daleko, jednocześnie mając nad nim kontrolę
Wady:
- Są drogie. Nie przeczcie, bo tanie są podróbki. Psują się one w tydzień (zaskakujący rekord to dwa dni). Smycze Flexi kosztują około 50 zł. Te rzeczywiście można nazwać dobrymi smyczami automatycznymi.
- Gwałtowne szarpnięcia. Przy smyczy normalnej pies jest blisko nas, wie, kiedy smycz się kończy. Przy smyczy automatycznej wystarczy jeden przycisk, by odszarpnąć psa i pociągnąć Go naprawdę porządnie.

Smycz normalna
Zalety:
- Pies chodzi koło nas. Są długie, ale na tyle krótkie, by mieć nad psem kontrolę.
- Są tanie, nigdy się nie psują, o ile są wykonane z dobrego materiału.
Wady:
- Nie dają takich możliwości jak smycz automatyczna. Są krótkie.

Korzystam ze smyczy normalnej, i nie dam się przełożyć na smycz automatyczną. Polecam.
A wy? z czego korzystacie?

Dreamcatcher 
Administrator

Zainteresowania: Rysunek
Twoi pupile: Kundel - Kora, szczury Sheyr i Rubin
Wysłany: 2010-08-31, 19:28   

Ja korzystam ze smyczy tradycyjnej, nie automatycznej. I tu muszę zaznaczyć, że nie wszystkie są krótkie. Mam dwie - jedna ma długość 115cm, a druga(nie mierzyłam) ale jest około dwumetrowa. Mój pies nie da się ukryć nie jest zbyt posłuszny i nie wyobrażam sobie prowadzenia jej na automatycznej, która pewnie nie potrzymałaby długo(w jednej tradycyjnej urwała karabinek jak zauważyła ptaka czy tam kota). Poza tym czuję, że przy smyczy zwykłej mam lepszą kontrolę nad psem. Automatyczne przynajmniej według mnie dobre są dla psów spokojnych i nauczonych chodzenia przy nodze, które nie wyrwą się na widok kota.

Britte 
Administrator
Can you feel it? Oo

Wysłany: 2010-08-31, 21:40   

Nie wyobrażam sobie psów - typu Bernardyn, Dog Niemiecki na smyczy automatycznej. Ta linka utrzymująca psa jest cienka, i nie wydaje się być trwała.
I zgadzam się w pełni - nie wydaje mi się, że mam w ten sposób pełną kontrolę nad psem - znika za krzakami, a ja mogę się tylko domyśleć co dzieje się po drugiej stronie linki.

Perfect. Perfect not life.

tusia3898
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-13, 15:27   

A ja się nie zgadzam, ponieważ to ze pies nie potrafi grzecznie chodzić na smyczy to powiedzmy sobie, szczerze nie jest jego kurde wina! To Że ty go nie potrafisz prowadzić to już nie jego wina! Jeżeli pies jest nie grzeczny to trzymamy go krotko, gdy już zrozumie ze nie może się tak brzydko zachowywać to możemy go trochę puścić! Podkreślam trochę. Jeżeli pies jest ciągle nie grzeczny to cały czas trzymamy go krotko! ja mam smycz automatyczna tylko dlatego że zaufałam mojemu psu, bo mogę mu zaufać! A jeżeli ty nie potrafisz mu zaufać to masz ogromny problem! Np. ostatnio byłam z moją przyjaciółką na spacerze Julią na tym forum zwaną Britte i ona miała problem z psem, o tuż właził jej pod nogi! A ja go wzięłam krótko i było dobrze a potem go puściłam i był grzeczny! Jest to skierowane do dreamcather

Dreamcatcher 
Administrator

Wysłany: 2010-09-14, 07:45   

Po 1 nie musisz kończyć każdego zdania wykrzyknikiem. Po 2 nie napisałam, że pozwalam mojemu psu łazić jak jej się zachce i nie pisałam też, że puszczam ją na pełną długość smyczy. Po 3 pies Britte nie jest moim psem, a każde stworzenie ma inny charakter i nie koniecznie będzie chodzić przy nodze po jednym przyciągnięciu. Po 4 na przyszłość czytaj dokładniej co piszę.

tusia3898
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-15, 15:33   

Nie zabronisz mi pisać wykrzykników na końcu zdania! Pisze je nie dlatego, że jestem zła! I pewnie jesteś zazdrosna że ja się znam z britte a ty nie bo tylko przez neta!

Dreamcatcher 
Administrator

Wysłany: 2010-09-15, 21:38   

Wiesz z tego co się orientuję mieszkamy całkiem niedaleko od siebie i mogłabyśmy się spotkać, gdybym miała czas. I nie najeżdżaj na mnie za to, że zwracam ci uwagę bo nie musisz kończyć każdego zdania wykrzyknikiem. A jesteś zła bo? Jakoś nie widzę sensownego powodu.

Britte 
Administrator
Can you feel it? Oo

Wysłany: 2010-09-20, 18:33   

Kochane, spokojnie. Post wygaśnie po 14 dniach.
Tusia, możesz używać wykrzykników, teoretycznie nie jest to zabronione. Ale nie musisz, a przy okazji wygląda to przyjaźniej.
Nie denerwujmy się przy każdej możliwej okazji! Każdy na tym forum ma prawo do własnego zdania i wyboru. Co w tej sytuacji jest skierowane do obu stron:
Wyborem drugiej osoby jest to, czy np. używa wykrzykników, czy nie (reszta zależy od stylistyki) i to, jakiej smyczy używa.
Starajmy się najpierw lepiej poznać problem, a potem oceniać. Przy czym oceniać, doradzając, a nie krzycząc. BO przecież chcemy, żeby na forum było sympatycznie, prawda? :-D

tusia3898
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 11:52   

taaaaaaaa............... dobrze powiedziane! Heh i dziekuję za pozwolenie co do wykrzykników!

Paramore 
Młody Psiarz
Linkin Park

Zainteresowania: Grafika komp. fotografia, kynologia
Twoi pupile: Lassie & Dino
Wysłany: 2010-10-17, 09:41   

Britte napisał/a:
Nie wyobrażam sobie psów - typu Bernardyn, Dog Niemiecki na smyczy automatycznej. Ta linka utrzymująca psa jest cienka, i nie wydaje się być trwała.

Wszystko zależy od tego jakiej firmy kupisz smycz. Jeśli będzie to Hilton to nie zdziw się, że linka pęknie po pierwszym spacerze. Natomiast Flexi jest firmą godną polecenia i kupując smycz dostosowaną do wagi zwierzęcia, nie musimy się martwić oto, że smycz nie wytrzyma ciężaru.
tusia3898 napisał/a:
Jeżeli pies jest ciągle nie grzeczny to cały czas trzymamy go krotko!

A co ci da trzymanie psa kurczowo przy nodze?
Spokojnego chodzenia na smyczy uczy się w zupełnie inny sposób.
Kiedy pies ciągnie to znaczy, że chcę iść tam gdzie mu nos karzę. W takim przypadku my robimy zwrot i delikatnie ciągniemy psa za sobą. Jeśli do nas dobiegnie czy dojdzie, chwalimy i znów robimy zwrot i kontynuujemy spacer. Tak za każdym razem.

Britte 
Administrator
Can you feel it? Oo

Wysłany: 2010-10-17, 15:14   

Cytat:
Są drogie. Nie przeczcie, bo tanie są podróbki. Psują się one w tydzień (zaskakujący rekord to dwa dni). Smycze Flexi kosztują około 50 zł. Te rzeczywiście można nazwać dobrymi smyczami automatycznymi.

:)
Właśnie ostatni oglądając program "Ja albo mój Pies" zaczęłam stosować metodę i przynosi ona skutki :) No, przynajmniej, kiedy Kaps nie widzi apetycznego kąska, pobratymca, lub biegającego dziecka.

Odpowiedz do tematu