Strona Główna
 Album   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak kąpać psa?
Autor Wiadomość
Britte 
Administrator
Can you feel it? Oo

Zainteresowania: Sztuka || Języki Obce 8D
Twoi pupile: Pies - Kapsell, mieszaniec aporterka, rybki.
Wysłany: 2010-08-31, 13:36   Jak kąpać psa?

Zacznijmy od tego, że psa kąpiemy tylko w sytuacjach następujących - pies śmierdzi (zaliczył różne zapachy), jest brudny, wybiera się na wystawę. Nie wykonujmy tej czynności bez powodu. Psy nie potrzebują codziennego mycia tak jak my.

- Wannę wykładamy matą antypoślizgową, by zapobiec "rozjeżdżaniu się psa".
- Psiaka wsadzamy ostrożnie do wanny, lub szykujemy schodek, by sam wskoczył.
- Powoli polewamy Go letnią wodą, najlepiej z prysznica. Jeżeli nim nie dysponujemy, nalewamy wody do brzucha psa i polewamy. Uwaga - nie wlewamy wody do uszu, nosa, oczu czy pyska.
- Nakładamy szampon - wcieramy Go powoli w sierść psiaka, unikając wyżej wymienionych części. Delikatnie manewrujmy na brzuchu.
- Zmywamy płyn z sierści. Teraz możemy kąbinować z odżywkami i tym podobne.
- Wyciągamy psa, i suszymy - za pomocą suszarki, ale z lekko ciepłym powietrzem. Jeżeli nią nie syponujemy, zwyczajnie wycieramy ręcznikiem. Co ważne - pies lubi się otrzepać! Zanim opuścimy łazienkę dopilnujmy, by to zrobił. Zaczekajmy. Białe ściany mogą ucierpieć.
- Póki sierść nie jest mokra, a wilgotna, czeszemy psa.

tusia3898
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-12, 11:47   

Moim zdaniem nie powinno sie suszyc psa suszarka, ponieważ jemu to szkodzi! Psa suszymy tylko wtedy gdy musimy z pilnie wyjśc! Ja kiedyś suszylam swojego i nie było fajnie, bo pies dostał choroby skóry zrobila mu sie nadzwyczajnie fioletowa! Fryzjer dla psa ma taka suszarke specjalną która nie powoduje takich chorób! Ja jestem wlascicielka pudelka i moze niektorym wiadomo że pudel ma wlosy, a nie siersc wiec choroba mu szybko zeszla! Ale jezeli bylby to kundelek, ktory ma sierrsc to bylo by gorzej! Wiem bo sie pytalam pani weterynarz i taka choroba u kundelka moglaby trwac nawet 4 miesiace!!!
a co do szamponów dla psa to trzeba dokladnie przeczytac co i jak bo ja ostatnio nie doczytalam i kupilam przez pomylke szampon nie do mojego psa i pies byl rudy a normalnie jest morelowy :mrgreen:

Britte 
Administrator
Can you feel it? Oo

Zainteresowania: Sztuka || Języki Obce 8D
Twoi pupile: Pies - Kapsell, mieszaniec aporterka, rybki.
Wysłany: 2010-09-12, 17:29   

Nigdy nie próbowałam z suszarką, wolałam poczekać - przyznaje. Pisząc to wzorowałam się na innych podręcznikach, więc dobrze, że nasz uprzedziłaś.
Nigdy nie słyszałam o podobnych przypadkach, ale to naprawdę ciekawe :-|

Perfect. Perfect not life.

Odpowiedz do tematu